Автор: Марина Поліщук 24 Июня 2022 11:25

The New York Times написав про Миколаїв, назвавши місто якорем опору в Україні

The New York Times написав про Миколаїв, назвавши місто якорем опору в Україні

Світові ЗМІ щодня пишуть про війну в Україні, присвячуючи цій темі як короткі інформаційні матеріали, так і великі аналітичні статті. Нижче публікуємо уривок зі статті «Рішучість тільки твердіє у південному портовому місті, життєво важливому для обох сторін», яка вийшла 23 червня в одній з найпопулярніших газет США The New York Times з початком на першій шпальті. Переклад матеріалу (його частини, що на першій шпальті) підготував член Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерт Сергій Чернявський

Перша шпальта щоденної газети The New York Times, 23 червня 2022 р.

Рішучість тільки твердіє у південному портовому місті, життєво важливому для обох сторін

МИКОЛАЇВ, Україна. На холодильнику Ганни Світлої немає дверцят. Днями його висадила в повітря російська ракета. Відірвані двері врятували її, захистивши груди від уламків, коли вона знепритомніла в калюжі крові.

Близько 7-ї ранку в житловому районі тут, у портовому місті Миколаїв на півдні України, 67-річна Світла відчула, як її світ вибухнув градом металевих уламків, скла та сміття, поки вона готувала сніданок.

Її обличчя було мозаїкою з порізів і синців, а погляд дивився з гідністю. Пані Світла сказала: «Російські нас просто не люблять. Хотіли б ми знати, чому!» 

Медсестра на пенсії, вона оглянула свою маленьку квартиру, де дві її сестри працювали, щоб навести лад. «Це роблять наші "брати-росіяни", — сказала одна з них Лариса Крижановська. — Я їх навіть не ненавиджу, мені їх просто шкода».

З самого початку війни російські війська обстрілювали Миколаїв, розчаровані тим, що їм не вдалося захопити його та просунутися на захід у бік Одеси. Але опір міста посилився.

Майже оточений у перші тижні боїв, Миколаїв не відступив, ставши опорою української непокори на південному фронті.

Підпис під фото: «Якір опору тримається в Україні».

 

Місто, яке ніколи не спить. Як живе Миколаїв під постійними обстрілами Росії

Генерал Марченко про наступ на Миколаїв: такий план у росіян є, але боятися його не варто

На Миколаївщині окупанти вбили росіянина за проукраїнську позицію

Віталій Кім: «Евакуація з Миколаївщини? Цей наратив зараз розганяє Росія»

Війна вступає в нову фазу, найінтенсивніші бої перемістяться на південь – британська розвідка