Автор: Євген Веселов 16 Июня 2022 16:40

Окупаційна влада Херсонщини для ілюзорної легітимізації свого перебування в регіоні, тиждень тому почала роздавати усім охочим паспорти росії та 10 000 рублів на додачу . Звісно, це все робиться для підготовки до так званого «народного референдума» про приєднання до росії.

Але далі гучних заяв справа не пішла – за тиждень паспорти російської федерації, за інформацією все тих же пропагандистських ЗМІ, отримало лише близько 4000 осіб на мільйонну область! Та й у цих цифрах можна сумніватись, бо навіть посіпаки Сальдо не пішли отримувати московське громадянство разом з ним . Це не дивно, враховуючи патріотичну позицію мешканців Херсонщини і те, що уряд України намагається всіма можливими способами забезпечити бюджетні виплати в регіоні.

Через несприйняття херсонцями ворожої росії, херсонські посібники окупантів вдалися до чергової маніпуляції. Тепер, як кажуть російські інформаційні канали, громадянство росії автоматично будуть отримувати новонароджені на території Херсонщини, а також діти-сиріти. Такі дії є злочином. Фактично, йдеться про викрадення українських дітей.

Заяви окупантів – юридично нікчемні

Перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський так прокоментував заяви окупантів:

«Орки через своїх ставлеників "обрадували" жителів Херсонської області, що всі діти, народжені на її території, автоматично "в їхньому розумінні" стають громадянами РФ. І те саме правило орки поширили на дітей-сиріт. З початку війни і майже до цього часу доля цих дітей була їм байдужа. Дитячі будинки забезпечувалися нами до останнього, насамперед завдяки волонтерам та небайдужим громадянам Херсонщини.

Великий внесок у це зробили і наші Миколаївські друзі, про що я пізніше обов'язково розповім докладніше. Дітьми орки стали цікавитися лише тоді, коли їм стало відомо, що ми працюємо у напрямку їхньої евакуації. Тільки тоді орки одночасно в Каховці та Херсоні розвели бурхливу діяльність, "припиняючи порушення прав дітей". Саме з цією фразою вони проводили обшуки у місцях їхнього розміщення.

Подібні дії є злочинними та юридично нікчемними, і їм буде дана відповідна правова оцінка і на міжнародному рівні також».

Як отримати українське свідоцтво про народження дитини

Зрозуміло, що колобранти це роблять для того, щоб похизуватися хоча б якимось результатами перед своїми господарями у москві і прикрити свій провал із підготовки «народного референдуму», сфальсифікувавши у майбутньому участь у ньому новонароджених та малолітніх дітей. При цьому окупаційна влада вже традиційно намагається стимулювати отримання громадянства російськими рублями, які геть нікому не потрібні.

Але у Херсоні станом на 16 червня досі працюють РАГСи. Зателефонувати до них неможливо, бо нема навіть дротового зв’язку на тимчасово окупованій Херсонщині. Відвідати можна з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 13:00.

Зазначимо, навіть у перші дні окупації Херсона та області в більшості закладів охорони здоров’я (особливо у обласному центрі) можна було отримати свідоцтво про народження дитини прямо у пологовому відділенні. Зараз така послуга не доступна.

Мешканцям Херсонщини і загалом півдня України, які тимчасово опинилися в окупації, ми хочемо нагадати, що жителі тимчасово окупованих територій можуть отримати українське свідоцтво про народження та скористатися послугою єМалятко в режимі онлайн. Про це повідомили в прес-службі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

З алгоритмом дій ви можете ознайомитись за цим посиланням . Зареєструвавши свою новонароджену дитину, ви також будете отримувати всі належні грошові допомоги від України.

Приєднуйтеся до нас:

На Херсонщині окупанти знімали «кіно» для пропагандистських роликів

ЗСУ визволили Золоту Балку, що на Бериславщині

«Багато людей поховані у дворах своїх, у садах, городах»: що пережили звільнені села на Херсонщині

День 220. 1 жовтня. Що обговорюють херсонці у соцмережах