Автор: Марина Поліщук 05 Августа 2022 17:27

Миколаїв закривають до понеділка - шукатимуть зрадників та навідників

Миколаїв закривають до понеділка - шукатимуть зрадників та навідників

У Миколаєві обласна військова адміністрація запроваджує подовжену комендантську годину, яка триватиме з 23:00 п'ятниці, 5 серпня, до 5:00 понеділка, 8 серпня. Про це повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Влада попросила жителів міста поставитися з розумінням до цього рішення та зробити закупки на декілька днів. 

Нагадаємо, у липні Кім повідомляв, що є задум закрити Миколаїв на декілька днів, щоб розпочати пошук зрадників, які здають позиції ЗСУ та корегують вогонь російських ракет.

ЩО ДОЗВОЛЕНО ПІД ЧАС ПОДОВЖЕНОЇ КОМЕНДАНТСЬКОЇ ГОДИНИ

Віталій Кім детально пояснив, якого режиму доведеться дотримуватись жителям Миколаєва. Насамперед йдеться про стандартні правила комендантської години, коли перебувати на вулиці можна тільки зі спеціальними перепустками. Але буде також ряд послаблень.

Діти можуть гуляти у дворах. Очільник області зазначив, що прогулянки з дітьми у дворі біля будинку дозволяються, однак закликав все ж не виходити на вулиці.

Вигул собак дозволяється. Вигулювати тварин поблизу дому дозволено, але необхідно мати при собі документи.

Екстрені випадки. Пересування містом заборонено, крім екстрених випадків. У таких ситуаціях, за словами Кіма, буде залучатися поліція для супроводу. Громадський транспорт працювати теж не буде.

Виїзд із міста. Об’їзд міста здійснюватиметься через Вознесенськ. Усі відповідні пости попереджені й скеровуватимуть автомобілі відповідним чином. Поліція попереджена про посилену комендантську годину, у разі крайньої потреби забезпечить супровід.

Рух автобусів. За вихідні з Миколаєва мають виїхати три міжнародні автобуси – рейси не скасовуються, квитки залишаються в силі, автобуси будуть супроводжувати поліцейські.

НАГОРОДУ БЕРУТЬ НЕ ВСІ

Раніше Віталій Кім пообіцяв по 100 доларів кожному, хто надасть достовірну інформацію про коригувальників або навідників російського вогню по області.

За його словами, окупанти у Telegram пропонують за координати українських об'єктів близько 1000–1500 грн. Водночас росіяни обіцяють анонімність. Проте, зазначає Кім, спеціальні служби ефективно виявляють навідників і «потихеньку ловлять».

«Ми бачимо уже зараз, що завдяки людям небайдужим, які надають інформацію - не емоційну, що от у мого сусіда брат в росії, він "ватний", то йдіть його розстріляйте, - а коли дають за формою: контакти, місце і точне підтвердження – уже є результат. Достойний результат», – розповів Віталій Кім у програмі «Час: Online».

На запитання ведучої, чи дійсно дають людям по 100 доларів за інформацію про навідників ворога, очільник Миколаївщини сказав: 

«Так, це правда. Двом людям ми таки видали 100 доларів, але нині 90% людей відмовляються від грошей, вони просто хочуть допомогти».

Кім також закликав українців, які знають інформацію про зрадників чи колаборантів, не лінуватися, а йти й написати заяву в поліцію, бо просто пост у Facebook цьому ніяк не сприятиме. Треба це оформлювати офіційно. 

Приєднуйтеся до нас:

Трупний сморід, розбита техніка й «сюрпризи»: що залишили після себе окупанти на визволеній частині Миколаївщини

Комунальний фронт: як Одеса та Миколаїв разом ліквідовують наслідки обстрілів

«Усі діяли так, як дозволяло сумління». Історія лікаря з окупованої Снігурівки

Заради тепла. Жителів Миколаївщини безкоштовно забезпечать дровами, а відновити систему опалення в місті допоможе Данія

Ворог штурмує Україну дронами-камікадзе: які міста під загрозою, як розпізнати й що робити під час атаки