Автор: Євген Веселов 03 Июня 2022 11:54

Крим як напрямок евакуації. В чому не правий Геннадій Лагута

Крим як напрямок евакуації. В чому не правий Геннадій Лагута

Наразі, коли нема офіційних зелених коридорів евакуації для жителів тимчасово окупованої Херсонщини, питання виїзду – виключно відповідальність кожної людини. Хтось ризикує та їде з області через Василівку на Запоріжжя, а звідти – далі. Декілька діб у полях під обстрілами, знущаннями окупантів, безкінечними перевірками – це страшний ризик. Здається, спокійніший, але насправді не менш ризикований шлях через Крим на Грузію, країни Європи.

Окупаційна «влада» наче радо відкриває можливості для жителів Херсонщини виїжджати до Криму. Але по факту успішні історії людей, що вирвалися, перекреслюють інші – про затриманих, пограбованих, відправлених до фільтраційних таборів наших співгромадян.

Днями свою оцінку спробам жителів області виїхати через Крим до Європи дав в інтервʼю проєкту Радіо Свобода "Новини Приазовʼя" голова Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута. Він рубанув з плеча: виїзд жителів області через анексований Крим є незаконним – за це передбачена відповідальність.

«Це незаконний перетин кордону, тому ми не можемо цього радити», - сказав голова ХОВА.

Лагута пояснив, що у херсонця, який буде виїжджати через півострів, не буде штампа про перетин кордону, а за це передбачена адміністративна і навіть кримінальна відповідальність.

За словами голови ОВА, у сторону Криму прямують дуже багато моряків (закордонного плавання – ред.) заради того, щоб піти у рейс (кількамісячне відрядження на торговельному судні – ред.).

Лагута підкреслив, що вони порушують не указ про загальну мобілізацію, а указ про заборону виїзду чоловіків від 18 до 60 років, призовного віку. Голова ОВА вважає, що "цим мають займатися спеціальні органи".

Прав очільник області у тому, що, завдяки шляху через Крим, чоловіки призовного віку уникають заборони про виїзд з території України. Це дійсно можливість для моряків влаштуватися на роботу.

З іншого боку, назвати незаконним виїзд через Крим для жителів тимчасово окупованої Херсонщини, які сам на сам залишилися зі своїми проблемами, не можна. Для жінок, дітей, людей з інвалідністю та багатьох інших категорій наших громадян цей шлях є законним.

Про це є відповідне роз’яснення Представництва Президента України в Автономній республіці Крим від 16 квітня (посилання).

Після 24-го лютого Представництво отримує від українських громадян багато запитів щодо виїзду з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на підконтрольну Уряду територію України або закордон.

Представництво підготувало інфографіку, в якій детально надані відповіді на важливі та поширені запитання щодо виїзду з окупованого Криму.

Отже! Чи буде до громадянина України застосована відповідальність за виїзд з тимчасово окупованого Криму в порушення державного кордону України (виїзд через рф)?

Відповідь Представництва: Ні, вас не буде притягнуто до відповідальності за виїзд з окупованого Криму через російську федерацію в разі фактичної евакуації з півострова.

Дуже сподіваємось, що керівник Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута, інші високопосадовці замість того, щоб лякати жителів Херсонщини кримінальними справами лише за бажання врятувати своє життя та своєї родини, все ж таки зможуть організувати безпечні офіційні евакуаційні коридори. А ще – будуть обережнішими у своїх висловлюваннях.

Приєднуйтеся до нас: