Автор: Юрій Антощук 23 Июня 2022 11:45

Користуватися російським номером +7 небезпечно

Користуватися російським номером +7 небезпечно

Окупанти в Херсоні закликають містян "купувати сімки +7 тільки у офіційних дилерів", бо всі купують з рук не по паспорту, а так, кажуть вони, "можна потрапити на шахраїв", пише медіа-експерт Юрій Антощук на своїй сторінці в соцмережі.

Що тут скажеш... У перші дні вони продавали по 5 пакетів на руки по паспорту, потім стали по 3 продавати. Активні люди накупили сотні пакетів на ліві паспорти, і потім вже перепродавали і перепродають їх дорожче, але вже без необхідності світити своїми особистими даними.

Але цей оператор +7, він ніби і російський (+799 2TELE) а по-факту не зовсім, і в принципі не оператор. Узагалі, це повна шарашка, але шарашка небезпечна.

ОПЕРАТОР, ЯКИЙ НЕ ОПЕРАТОР

Беручи до уваги, що окупанти відключили базові станції українських мобільних операторів у Херсоні, а також те, що цей +7 оператор працює нестабільно з великим просіданням зв'язку "ямами" по місту (в центрі працює норм, а на околицях - погано), і ще ряд явних і неявних ознак, - то можна зробити висновок, що вибираючи між тим, чи користуватися цим +7, чи ні, краще обрати останній варіант.

Використовуючи захоплені вежі українських операторів, скоріш за все, окупанти встановили по місту свої підробні базові станції (далі по тексту - CSS, Cell-Sites Simulators).

Ці CSS вони вмикали ще коли працювали наші оператори: можна загадати, як періодично у херсонців з'являлися дивні мережі у переліку - наряду зі звичними Life, Kyivstar, Vodafone, показувалися також якісь незвичні мережі з назвою із цифр.

Ці CSS маскуються під легітимні базові станції мобільного зв'язку, змушуючи телефони в межах певного радіусу підключитися до себе, а не до обладнання українського оператора, тим самим, створюючи можливості, без перебільшення, шпигувати за користувачами.

Але наші оператори тоді запустили можливість національного роумінгу, коли при відсутності, наприклад, Kyivstar - можна перемкнутися на Life і продовжувати бути на зв'язку.

Змусити херсонців купляти +7, коли є український зв'язок, окупанти не могли, і тоді вони вимкнули українські базові станції повністю, залишивши херсонців без зв'язку. Інтернет вони перенаправили через росію, тим самим маючи змогу шпигувати за трафіком містян. Залишилося впихнути свої сім-карти для повнішого контролю та терору.

Херсонці з українськими сімками не можуть підключитися до шарашкіних мереж, бо по технології, CSS повинна також мати доступ до українського зв'язку, щоб мати змогу якось, підміняючи собою, отримувати конфіденційну інформацію користувачів.

Тому для окупантів все ж стала потреба для повного контролю - вимкнути український зв'язок і запустити свій.

ЯКІ НЕБЕЗПЕКИ СТВОРЮЄ ВИКОРИСТАННЯ ЦІЄЇ ШАРАШКИ +7?

По-перше, включивши сім-карту у свій телефон (навіть якщо ви не здійснюєте дзвінки) - окупанти все одно можуть вирахувати ваше фізичне місцезнаходження (вашого телефону).

CSS може відправляти на ваш телефон по протоколу певні службові повідомлення, що змушують телефон у відповідь передати свої точні GPS-координати (або вирахувати місце на основі перетину трьох станцій).

Відповідно, якщо ви придбали сімку по паспорту, то вже можна ідентифікувати вас у мобільній мережі і зрозуміти, де ви фізично.

Уявімо, що ви вирішили встановити цю +7 сімку в інший свій запасний телефон. І придбали ви сімку не по паспорту.

CSS окрім GPS може отримати ряд іншої інформації про сам ваш телефон, наприклад IMEI. І коли вас окупанти вже "зустрінуть" на вулиці з цим телефоном, то зможуть вас ідентифікувати, бо дізнатися IMEI - достатньо набрати *#06#, щоб його переглянути.

По-друге, ці +7 сімки при здійсненні дзвінків в межах міста, скоріш за все, не шифруються або шифруються відомим для окупантів методом, з відповідною можливістю прослуховувати всі розмови. Тобто всі ваші розмови прослуховуються. Анонімності бути ніякої тут не може.

Цей псевдо оператор навіть не оператор. Я думаю, що використовується SIP-телефонія абощо.

Бо якщо з цього +7990 (так починаються ці номери) зателефонувати на українські номери, то українські абоненти побачать, що їм телефонують з незрозумілих номерів.

Вам не висвітиться +79, а ви побачите номери +38063, +38091 або навіть +447 (UK).

Причому, телефонуючи підряд декілька разів, висвічуватися будуть різні номери. А передзвонити на них буде неможливо.

Вартість дзвінків космічна: зробивши виклик, за хвилину розмови ви віддасте дофіга грошей, що і зрозуміло, зважаючи на архітектуру цієї шарашки.

До того ж, цей +7990 не ідентифікується і не дає змоги, наприклад, зареєструватися у тому ж Gmail, а поповнити його також той ще виклик. Є один сайт де це можна зробити, але не з українських карток, чи навіть не з усіх мордорських карток (як про це пишуть самі росіянці).

Висновок один. Хоч цього висновку особливо і не вимагалося, але можна сказати, що цей +7 - це не оператор, а імітація чи емуляція мобільного зв'язку або навіть просто "корпоративна мережа окупантів" із застосуванням певних технічних складових для тотального контролю жителів в окупованій Херсонщині.

І краще ним не користуватися взагалі або бути максимально-максимально обережним і продумати свою анонімність, якщо все-таки доводиться використовувати.

 

День 166. 8 серпня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Хто є колаборантом в окупації і як не стати зрадником

Чергова влучна атака ЗСУ по мостам Херсонської області. Історія питання