Автор: Євген Веселов 23 Июня 2022 19:01

Інтернет-провайдери припиняють роботу на тимчасово окупованих територіях Півдня

Інтернет-провайдери припиняють роботу на тимчасово окупованих територіях Півдня

Наприкінці травня окупаційна «влада» «звільнила» мешканців Херсонської області від українського мобільного зв’язку та інтернету, пошкодивши телекомунікаційне обладнання операторів зв’язку, що потягло за собою величезні проблеми із налагодженням комунікацій між людьми та службами, наданням банківських послуг он-лайн (отримання зарплат, соціальних виплат, грошові переводи).

Оператори, які надають такі послуги, намагалися полагодити своє обладнання та комунікації, але, на жаль, це завжди можливо.

Так, один із інтернет - провайдерів, який надає комунікативні  послуги "Prosto.net"  повідомив на своєму сайті, що припиняє надавати свої послуги  в Херсонської області, а саме мешканцям населених пунктів: Гаврилівки, Дудчан, Золотої Балки, Михайлівки, Новоолександрівки (Нововоронцовський р-н), Качкарівки, Костирки, Монастирського, Милового, Новокаїр, Новорайська, Республіканця, Саблуківки, Червоного Маяка, Великої Лепетихи, Князе-Григорівки, Рубанівки, Миколаївки, Катеринівки, Костянтинівки, Верхнього Рогачика, Зеленого, Горностаївки, Заводівки, Каїр, Іванівки, Шотівки, Нижніх та Верхніх Сірогоз, Нижніх Торгаїв, Новоолександрівки (Нижньосірогозький р-н), Сірогоз, Першопокровки, а також абонентів Запорізької області у населених пунктах: Атманай (Якимівський р-н), Велика Тернівка, Кирилівка, Лиманське, Максима Горького, Михайлівське (Якимівський р-н), Новоданилівка, Охрімівка, Переможне, Петрівка, Степове, Таврійське, Чорноземне, Шевченка.

Повідомляється, що у зв’язку із повномасштабним вторгненням військ російської федерації та окупацією території, з 1 липня 2022 року компанія вимушена припинити надання послуг електронних комунікацій у вищевказаних населених пунктах.

З 24 лютого всі перебої у роботі мережі у Херсонській, Запорізькій областях були наслідком наступних факторів:

1) пошкодження магістральних каналів в ході збройного протистояння та обстрілів;

2) навмисне придушення сигналу для недопущення передачі інформації;

3) захоплення магістральних вузлів зв’язку, що унеможливило будь-які відновлювальні, ремонтні роботи та інше.

Тим часом у Херсоні та інших містах області інтернет-трафік місцевих провайдерів перенаправлений на російські мережі, йде через Крим. А це свідчення не захищеності будь-яких розмов та операцій в інтернеті.

Окупанти пропонують людям «альтернативу» - сім-картки оператора «На связи», але він має мале покриття, ненадійний та небезпечний.

День 166. 8 серпня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Хто є колаборантом в окупації і як не стати зрадником

Чергова влучна атака ЗСУ по мостам Херсонської області. Історія питання