Автор: Марина Поліщук 24 Июня 2022 17:15

Евакуація з Миколаєва: мер рекомендує виїжджати, губернатор каже - немає причин для паніки

Евакуація з Миколаєва: мер рекомендує виїжджати, губернатор каже - немає причин для паніки

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич рекомендує мешканцям виїжджати з міста, якщо вони мають таку можливість. Зараз влада міста пропонує організоване вивезення. Про це він розповів в інтерв'ю «Радіо Свобода».

Про ситуацію в місті станом на 21 червня міський голова сказав так:

«Ситуація загалом дуже погана. Нас щодня обстрілюють. Загалом у нас на сьогодні загинуло 111 людей. Одна з них – дитина. Також поранено у нас 502 особи, з них – 6 дітей. Обстрілюють нас майже кожного дня різними типами снарядів. Десь 80% цих снарядів – це снаряди касетного типу. Тобто реактивні системи залпового вогню типу "Смерч" чи "Ураган"».

За словами Сєнкевича, у Миколаєві наразі із 480 тисяч жителів, які були до війни, залишилося приблизно 230 тисяч.

«Я рекомендую всім покидати місто. Усім, хто хоче залишитися живим, бо невідомо, коли це все закінчиться», — сказав Сєнкевич.

Тим, хто виїхав раніше, мер рекомендує поки не повертатися.

За словами Сєнкевича, зараз евакуйовуватися безпечно, процес налагоджений. Люди можуть виїжджати власним транспортом або організованими автобусами — для цього потрібно зареєструватися.

«Під час першого місяця війни місто було оточено на дві третини і фактично ми мали лише один евакуаційний шлях — до Одеси. Після того, як наші війська відбилися і порушили плани з будівництва переправи на річці Південний Буг, відсунули окупанта до межі, на якій вони зараз перебувають, нам відкрилися зараз всі дороги: до Кривого Рогу, до Кропивницького, до Києва, до Одеси», — розповів мер про можливості виїзду.

За його словами, кількість охочих виїхати загалом зменшується: якщо на початку війни з міста їхали щодня 4-8 автобусів, то зараз евакуація відбувається лише в четвер, і набирається від 1 до 4 автобусів.

«Тобто майже немає людей, охочих виїхати з Миколаєва. Люди звикають до всього, і навіть до бомбардувань», - каже Сєнкевич.

Важливо, що очільник міста не наголошує на необхідності термінової евакуації. Сєнкевич постійно, ще з початку війни рекомендує виїжджати з Миколаєва, оскільки місто регулярно обстрілюють з боку окупованої Херсонщини. 

У той же час голова Миколаївської військової адміністрації Віталій Кім заявив, що жодної термінової евакуації з Миколаєва немає, а ЗСУ мають успіхи на цьому напрямку, пише liga.net. Він записав відеозвернення після новин у ЗМІ про заклик мера Миколаєва Олександра Сєнкевича виїжджати з міста.

Кім наголосив, що Сєнкевич рекомендує жителям міста виїжджати «як завжди»: «У кого є можливість – виїжджайте, надаємо автобуси».

«Нічого не змінилося. Навпаки, у нас є успіх, ми його розвиваємо. Ситуація така сама, як і в попередні чотири тижні. Жодної паніки, нічого у воєнному плані не змінилося. Фільтруйте інформаційне поле», – закликав Кім.