Автор: Євген Веселов 22 Июня 2022 16:55

Експерт про низький бойовий дух окупантів та сценарії визволення Херсонщини

Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов у своїй розмові з одним з українських телевізійних каналів розсказав про дуже низький моральний дух російських окупантів:

«Як мені розповідають мої херсонські колеги, які мають змогу слухати (кажуть що), дуже низький моральний бойовий дух. Вони реально бояться. Вони дуже не хочуть воювати, вони дуже хочуть здатися в полон. Вони хочуть тікати. Ті хто стоять на блокпостах в центральній частині, дуже бояться, що їх пошлють на передову, наприклад.

Тому зброя вкрай необхідна, але не треба нехтувати ось цим фактором, що моральні якості відіграють важливу роль».

Це і не дивно, адже російські загарбники розраховували завоювати Україну за декілька тижнів і чекали, що зустрічати їх будуть з квітами, але, як говориться в нашому прислів’ї, не так сталося, як гадалося. Окупанти, бачучи військовий спротив наших збройних сил і громадський опір мирного населення, зокрема в Херсоні , вже зрозуміли, що їх тут не чекають і будуть гнати будь-якими можливими способами.

Також Сергій Данилов поділився своїм баченням подальшого розвитку подій із деокупації Півдня України:

«Вибивати буде важко. Генерал Марченко говорив у інтерв’ю, що час втрачено частково. Вони укріплюють не тільки третю лінію оборони на правому березі Херсону, але й на лівому березі, там де Чаплинка і інші населені пункти на сході Херсонської області, але це можливо.

Можливо за тим сценарієм, що був 100 років тому, коли українці при гетьмані Скоропадському брали Крим через Мелітополь, відрізаючи західну частину області на правому березі Дніпра від шляхів постачання і створюючи небезпеку всім шляхам. Звичайно, посилюючи тиск на правобережжя – те що ми зараз бачимо. Це не повноцінний контрнаступ. Це, скажімо обережно, покращення, створення позиції для контрнаступу».

Також під час бесіди експерт зазначив важливість подання коректної інформації про реальні перспективи визволення півдня України:

«І про це треба теж чесно говорити, для того щоб мешканці Херсона і Херсонської області не розчаровувалися, коли їм розповідають, що через три дні вас звільнять, через місяць вас звільнять. Або шо українська армія в десяти кілометрах від Херсону. Хоча вони знають, що ці десять кілометрів насправді не десять, і лінія фронту коливається у діапазоні декількох десятків кілометрів вже практично два місяці – туди, назад.

Тому треба ґрунтовно готуватися і звільняти і менше необґрунтованих надій давати, коли ти не можеш їх здійснити».

День 166. 8 серпня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Хто є колаборантом в окупації і як не стати зрадником

Чергова влучна атака ЗСУ по мостам Херсонської області. Історія питання