Автор: Євген Веселов 22 Июня 2022 16:18

Держава планує спростити порядок отримання свідоцтва про народження

Одна з проблем, з якою стикнулися жителі Півдня України, які опинилися під тимчасовою окупацією росії – це реєстрація новонароджених.

Окупанти намагаються цим скористатися, заявивши, що будуть реєструвати новонароджених дітей як громадян росії , що є по своїй суті злочином і нікчемною юридичною дією.

Повідомлялось про можливість отримання українського свідоцтва дистанційно через сервіс «е-малятко», відділи РАГСу, які зокрема що працюють у Херсоні. До речі, міський голова Скадовську Олександр Яковлев на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив, що РАГСи у цьому містечку також працюють:

«Скадовське відділення ДРАЦС працює щодня окрім суботи та неділі з 9-Ї до 12-Ї години. Здійснюється повна реєстрація дитини з набуттям громадянства України, яке буде підтверджено при досягнені дитиною 14 років і отримання паспорту громадянина України. Тому заяви «нової влади» про начебто автоматичне набуття новонародженими громадянства росіі є протизаконними, і є нічим іншим як популізм та пропаганда. Не вірьте окупаційній владі. Вірьте ЗСУ!»

21 червня з’явилася інформація, що держава планує ще спростити процедуру отримання свідоцтва про народження дитини .

Так, Верховна Рада ухвалила у першому читанні (зі скороченою процедурою подальшої підготовки) проект Закону №7310 від 21.04.2022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей встановлення юридичних фактів в умовах воєнного чи надзвичайного стану».

Документом пропонується внесення змін до ст. ст. 317 та 340 Цивільного процесуального кодексу України задля запровадження спрощеної процедури встановлення юридичних фактів народження та смерті в межах території, на якій діє воєнний чи надзвичайний стан. Крім того, проектом Закону пропонується уточнити положення статті 5 Закону «Про судовий збір» стосовно пільг щодо сплати судового збору цієї категорії справ.

Заяву про встановлення факту народження або смерті особи можна буде подати родичам або законним представникам до будь-якого суду незалежно від місця проживання заявника. Наразі це можливо зробити дистанційно.

Такі справи мають розглядатися невідкладно. Ухвалене судом рішення підлягає негайному виконанню. Воно може бути оскаржене, втім це не зупиняє виконання рішення.

День 166. 8 серпня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Хто є колаборантом в окупації і як не стати зрадником

Чергова влучна атака ЗСУ по мостам Херсонської області. Історія питання