Автор: Євген Веселов 07 Августа 2022 19:49

День 165. 7 серпня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

День 165. 7 серпня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Це була друга спроба купити смачний кавун. Не вийшло. І я вже не впевнена чи є вони класні та солодкі тут, у Німеччині. Коли ти народився, виріс та безліч свого життя прожив у Херсоні - у справжній кавуновій столиці, дуже тяжко радіти ледве рожевому та зовсім безсмачному кавуну.

***

Росіяни і колаборанти "гонють". Прочитала оголошення: "Департамент здравоохранения Херсонской области информирует: 1 августа 2022 года в Геническом медицинском колледже стартует вступительная компания. Зачисление будет проходить без экзаменов".

Самопроголошена "влада" обіцяє і стипендію, і гуртожиток - все, щоб дурні клюнули і піймалися на гачок. Насправді така освіта - то фейковий диплом. Але, як на мене, не це найстрашніше (може, хтось подумає, ну, нехай дитина вчиться, поки окупація, а там вступить у справжній український коледж).  Медбрати і медсестри - це фактично мобілізоване в росармію м'ясо. Впевнена, що підучать кілька місяців, а далі - вперед проти української армії. Як це роблять в днрлнр. Якби була мамою чи татом дитини в окупації, точно не відправляла б сина чи доньку в такий коледж - росіяни просто поклали сир у мишоловку.

До речі, якщо комусь байдуже на дитину і він мріє про машину, як російські батьки, то дарма - росіяни щось викрутять, щоб не платити за смерть ваших дітей.

***

А вам уже телефонував рф-соцопрос про те, як живеться в Херсоні, чи хочем в Україну і що думаєм про курс рубля?

***

Что-то вот совсем тяжко как стало. Есть не могу, спать выходит тоже опосредовано, скорее лежишь всю ночь с закрытыми глазами, вздрагивая от каждого шороха. Везде обыски, ощущение того, что тебе дышат в спину, не покидает ни на минуту. Раньше думал, что ПТС не про меня, сейчас понимаю, тогда просто не догнало.

Забирают очень многих. За последние 2 месяца, я лишился прктически всех друзей и товарищей, на которых можна было положится. Часть забрали, часть мертвы. Живу с постоянным ощущением разбитой жизни, в шоке, я даже не знаю, с чем сравнить этот шок, в голову приходит только разбитое корыто.

Так трудно верить, когда на сердце столько ран. Не так сложно помогать и давать веру окружающим, как иметь её самому. Иногда на минутку жаль, что я не верю христианскому богу, было бы проще думать, что где-то есть кто-то, который тип такой, не ссы, я с тобой, после того как ластами хлопнешь свидимся, нахрена правда... Но такой себе придуманный виртуальный психолог на удаленке помогает, я замечаю что имкренне верующие проще переносят тяготы, потому, что верят в сверхестественное их предназначеие. Правда нам скорее нужно ощущать возможность поддержки больше, чем мы в ней нуждаемся.

***

Після 24.02 місто Херсон покинуло близько 60% населення. У місті майже не залишилося дизайнерів, художників, друкарів, рекламників, кріейторів. В умовах обвалу економіки вулична торгівля для багатьох херсонців стала єдиним способом виживання. А там, де торгівля, – там конкуренція. А де конкуренція – там візуалізація бізнесу. Найбільш ходовим товаром у місті виявилися алкогольні напої та тютюнові вироби. Ось на цьому ґрунті в Херсоні розцвів «народний дизайн» – творчість мас, яка за відсутності професіоналів і копіювальної техніки взялася за олівці та фломастери.

***

Поки їхала містом, роздивилася цю ідіотську їхню "наочність", яка, за задумом їхніх же "майстрів піару" мала б аргументувати тезу про те, що Херсон має якесь відношення до раші. Потьомкін, Фєт, Пушкін, Суворов, хто там ще? Я зрозуміла, кого у цьому списку не вистачає! Чічіков же ще! Пам'ятаєте, куди він "мертві душі" купляв?

Якщо без стьобу - Херсон зараз має відношення, у значенні ставлення, до раші. Категорично негативне. Навіть глуха вата місцева у страшному сні лише може уявити собі, що це жахіття "тут залишиться", чи навіть затримається на певний час. Огидне, смердюче, вбоге, несмачне, негарне, бідне, задрипане. Ліки, які не лікують, їжа, яка не смакує ... Пам'ятаєте класичний анекдот: "Золотко, не ходи там, де тебе добре знають!" Ви мали дурість, агітуючи за себе, не тримати інтригу, а показати своє гидке"личко".

Не дивуйтеся - тепер вас тут не хочуть навіть ватани. Ви  - Чічіков нового часу, але зараз ви ще й у крові по самі вуха.

***

Окупанти обіцяють, що ті батьки, які поведуть дітей в російські школи, будуть отримувати винагороду. В рублях, звісно. А тих, хто відмовиться — будуть переслідувати аж до арешту. В університети взагалі запрошують на безкоштовне навчання без іспитів. Скоро на вулицях будуть за руки хапати і дипломи роздавати, аби тільки гарну картинку зняти. Бо поки — нічого не вдається.

***

В Херсоне рашистские военные на блокпостах массово используют технику для обновления уничтоженной информации на смартфоне. Подсоединяют его к ноутбуку и обновляют информацию, которая была удалена с телефона.

Приєднуйтеся до нас:

На Херсонщині окупанти знімали «кіно» для пропагандистських роликів

ЗСУ визволили Золоту Балку, що на Бериславщині

«Багато людей поховані у дворах своїх, у садах, городах»: що пережили звільнені села на Херсонщині

День 220. 1 жовтня. Що обговорюють херсонці у соцмережах