Автор: Марина Поліщук 06 Августа 2022 13:03

140 одночасних мітингів: СБУ викрила плани РФ щодо псевдореферендуму на Херсонщині

140 одночасних мітингів: СБУ викрила плани РФ щодо псевдореферендуму на Херсонщині
Фото із соцмереж

Служба безпеки України перехопила російські документи, які регламентують проведення фейкового референдуму РФ на тимчасово окупованій території Херсонщини. Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

За рахунок цього псевдоголосування рашисти сподіваються легітимізувати входження частини південної України до складу Росії. Вони вже розробили концепцію підготовки до фейкового референдуму та визначили основні напрями роботи з прив’язками до певних дат. При цьому фінальна дата самого голосування поки що не встановлена.

За наявною в СБУ інформацією, основну роль в організації та проведенні псевдореферендуму загарбники планують віддати прокремлівській організації «Волонтери zа Росію».

Під кураторством спецслужб РФ її учасники мають розосередитися на Херсонщині для імітації підтримки окупантів місцевими жителями, а також створення постановочних сюжетів для росТБ.

Для цього «активісти» планують організувати більше 140 одночасних проросійських пікетів, понад 30 з яких має відбутися в Херсоні. Висвітлювати агітаційні зібрання мають підконтрольні кремлю медіа-ресурси та блогери, яких масово перекидають до регіону.

Крім того, представники окупаційної адміністрації отримали завдання від своїх московських кураторів щодо створення 20 «виборчих комісій» під керівництвом місцевих колаборантів. Склад «виборчкомів» мали затвердити вже до 1 серпня цього року.

За даними Служби безпеки, для посилення електоральної підтримки загарбники пропонують роздавати продуктові набори та стартові пакети російських мобільних операторів.

Проте, згідно з перехопленими ворожими матеріалами, колаборанти «доповідають» своїм російським керівникам про те, що херсонці не сприймають ідеї «приєднання», чинять активний спротив та очікують на звільнення регіону від агресорів.

Наразі СБУ ідентифікувала та встановила місцеперебування всіх зрадників та їх «координаторів» з РФ, причетних до організації псевдореферендуму. У межах кримінального провадження за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності. Документування злочинної діяльності проводили співробітники СБУ в Херсонській області.

 

Приєднуйтеся до нас:

На Херсонщині окупанти знімали «кіно» для пропагандистських роликів

ЗСУ визволили Золоту Балку, що на Бериславщині

«Багато людей поховані у дворах своїх, у садах, городах»: що пережили звільнені села на Херсонщині

День 220. 1 жовтня. Що обговорюють херсонці у соцмережах