Автор: Марина Поліщук 23 Июня 2022 15:00

«Не знаю, хто нас рятує більше: боженька чи їхня рукожопість», – представник Миколаївської ОВА про окупантів

«Не знаю, хто нас рятує більше: боженька чи їхня рукожопість», – представник Миколаївської ОВА про окупантів

22 червня Миколаїв зазнав одного з найпотужніших ракетних ударів за весь час війни. І кожен удар за руйнівною силою дорівнював удару, що зруйнував будинок облдержадміністрації 29 березня. Загалом ракет було випущено сім.

«Обстріли робили керованими ракетами. Постраждали два приватні підприємства, на території яких перебували паливно-мастильні матеріали тощо. Внаслідок влучення ракет по одному з підприємств сталося загоряння матеріалів. Майже все місто було в чорному диму. Там фактично має все догоріти, оскільки погасити це неможливо», – розповів міський голова Олександр Сєнкевич в ефірі національного телемарафону.

Окрім того, пошкоджено будівлі двох загальноосвітніх шкіл, 5 п’ятиповерхових житлових будинків, є руйнування і приватних будинків.

Чорний дим (на фото), про який казав міський голова, з’явився внаслідок пошкодження олійного терміналу, що належить українському підрозділу міжнародної агрокомпанії Viterra. Як пише Obozrevatel, цю інформацію підтвердив офіційний представник компанії.

«Viterra підтверджує, що її термінал постраждав. І наразі горить. Збитки, завдані Миколаєву, можуть ускладнити відновлення морської торгівлі, яка значною мірою була зупинена після вторгнення», – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: напад стався навіть після того, як делегації Туреччини та Росії заявили, що «провели "позитивну" зустріч у Москві з приводу виходу суден із зерном з України». «Повернення до нормального українського експорту зараз не передбачається», – наголошують аналітики.

Вони також нагадують, що термінал Viterra може експортувати до 1,5 млн тонн олії на рік. При цьому підприємство було закрите після вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

«ЛУПЛЯТЬ АБИКУДИ ДОРОГЕЗНИМИ РАКЕТАМИ»

«Інтенсивність обстрілів Миколаєва російськими окупантами дещо збільшилася… Почастішали випадки застосування ворогом саме керованих ракет… Про що це каже? Як на мене, про відчай… – розповів Центру стратегічних комунікацій та інформбезпеки пресофіцер Миколаївської ОВА Дмитро Плетенчук 22 червня.

За його словами, потужність ударів, які загарбники завдали по місту 22 червня, дорівнювала тому, який зруйнував будівлю ОДА, тоді загинуло майже 40 людей.

«Я не знаю, хто нас рятує більше: боженька чи їхня рукожопість. Як і тоді, 29 березня, коли вони забули перевести годинники. Якби вони тоді вдарили на годину пізніше, Віталія Кіма вже не було б, і загалом жертв було б набагато більше. А наразі вони взагалі луплять абикуди дорогезними ракетами», – каже Дмитро Плетенчук.

Місто, яке ніколи не спить. Як живе Миколаїв під постійними обстрілами Росії

Генерал Марченко про наступ на Миколаїв: такий план у росіян є, але боятися його не варто

На Миколаївщині окупанти вбили росіянина за проукраїнську позицію

Віталій Кім: «Евакуація з Миколаївщини? Цей наратив зараз розганяє Росія»

Війна вступає в нову фазу, найінтенсивніші бої перемістяться на південь – британська розвідка