Автор: Євген Веселов 23 Июля 2022 13:49

Влада планує евакуацію дітей з Херсонщини та Запоріжжя

Тим часом херсонські соцмережі (фейсбук, групи у Телеграм) наповнені оголошеннями такого змісту:

Щонеділі з’являються по декілька історій про виїзд з окупації мешканців Херсонської області. Насправді таких історій сотні щодня, тисячі за тиждень. Просто люди не завжди охоче діляться своїми спогадами, бо надто важка дорога та багато проблем, пов’язаних з виїздом. За весь період окупації існували декілька маршрутів евакуації. Кожного разу із зміною ситуації на фронті мінялись і маршрути виїзду – спочатку це була дорога через село Олександрівка біля Станіславу, потім були маршрути через Снігурівку на Миколаїв, Давидів Брід на Кривий Ріг. Сьогодні це дорога через Василівку на Запоріжжя. Деякі виїжджають через анексований Крим.

Жодного «зеленого коридору» для виїзду мирних мешканців окупант не надав, і всі ці маршрути люди прокладали, а потім долали ризикуючи, під загрозою обстрілів, викрадень і пограбувань з боку російських загарбників. Великий внесок у справу евакуації вносять волонтери, які самотужки організовують вивіз дітей, жінок, хворих і літніх людей з тимчасово окупованих територій. Про якусь допомогу у цьому питанні від влади ми не чули, окрім порад скоріше виїжджати .

Декілька днів тому Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України заявило про наміри влади організувати евакуацію дітей з тимчасово окупованих територій Херсонської і Запорізької областей:

«Процес евакуації мирного населення з ТОТ Херсонщини та Запоріжжя вже почався, але йде складно: рф блокує евакуаційні шляхи, не відкриває гумкоридори. Своєю чергою, українська влада разом з волонтерами намагаються всіляко допомогти співвітчизникам виїхати з небезпечних регіонів на контрольовану Урядом територію».

Про відкриття окупантами «зелених коридорів», на жаль, знову не йдеться, але влада нарешті здогадалася скоординувати свої дії з тими, хто реально може вирішити це питання – українськими волонтерами і в цьому випадку набагато більше шансів, що справа потроху буде робитися.

***Здравствуйте, підкажіть як можна виїхати з Херсонської області? Там залишилися мама та сестра з братом. Братові було нещодавно 18 років. У будь-яку точку підконтрольну Україні. Далі ми їх заберемо самі.

***Допоможіть! Майже всі автобуси виїжджають з Херсону рано вранці (о 5 чи 6 годині). Тому, щоб виїхати, мені треба приїхати в Херсон за день до виїзду. Порадьте, де в Херсоні діючий хостел, чи в кого можна зняти житло на добу, щоб переночувати перед виїздом.

***Хто може вивести двох людей з Нової Каховки у Запоріжжя чи іншу область підконтрольної України. Чоловік 59 років та жінка 49. Заплатимо.

***Здрастуйте. Мені та доньці треба виїхати з Херсона до Польщі, але грошей не так багато, тому що немає роботи. Хто може допомогти. Будь ласка, напишіть.

***Допоможіть, будь ласка. Хто їдете із Запоріжжя до Херсона. Потрібно купити медикаменти для онкохворої жінки. Гроші повернемо. Допоможіть, будь ласка. Ліки життєво необхідні!!!

***Готова виїхати я і син 11років (посаджу собі на коліна) у неділю. Бюджет 5000 грн. Бажано з досвідченим перевізником.

***Шукаємо перевізника з Херсона у Запоріжжя. Потрібно 2 місця – вагітна дівчина, хлопець та собака лабрадор. Тел. 099……………..

***Шукаємо перевізників до Запоріжжя через Василівку з села Голої Пристані/Олежок/Херсона. Ж 54 інвалід, Ч 22 (мати і син). Не служив, без татуювань. Повна оплата по приїзду. З іншими пропозиціями не турбуйте. Виїзд чим раніше, тим краще.

***Хтось вже доїхав до Запоріжжя з Херсона, з тих, хто виїхав 19 числа? Подруга виїхала й досі на зв'язок не виходить.

***Щойно приїхали до Запоріжжя. Простояли 6 днів. Вдень дуже спекотно, а вночі холодно. Дуже важко, але витримати можна. Бережіться дощу, після нього пару днів не проїхати. Черга у Василівці близько 1000 машин. Пропускають по-різному – то 50, то 200. Як пощастить.

***Скажіть, будь ласка, чи можна пішки проходити блокпост на Василівці? Чи пропускають?

***Подавали заявку у середині травня, коли підійде наша черга?

***Підсумок дня, кому цікаво: Дніпрорудне +- 400 автівок. Проїхало 50 машин. Мелітопольський напрямок +- 1000 автівок. Проїхало 5 колон.

Приєднуйтеся до нас: