Автор: Євген Веселов 28 Июля 2022 09:00

Ціни в Херсоні через закриття Антонівського мосту полізли вгору

Ціни в Херсоні через закриття Антонівського мосту полізли вгору

Херсонці в соцмережах та в телефонних розмовах розповідають про різке подорожчання продуктів та овочів після того, як рух через Антонівський міст було закрито й з’явилися проблеми зі сполученням з населеними пунктами Лівобережжя.

Дійсно, будь-яка ситуація на війні, навіть якщо вона виграшна з військової точки зору, має й інші, негативні наслідки. Так, жителів області попереджали, що Збройні Сили України зосередять свою увагу на транспортних артеріях, тобто на мостах. Закликали по можливості виїхати, або якщо такої можливості немає, то запастися продуктами. Бо якщо почнеться контрнаступ та деокупація Херсонщини, може бути важко. Бо триває війна, яку не Україна розпочала. Проте Україна намагається звільнити окуповані території.

Здається, це «важко» почалось. У ніч з 26 на 27 липня ЗСУ нанесли влучні удари по Антонівському автомобільному мосту, по якому зараз неможливо рухатись через пошкодження полотна. ЗСУ зупинили рух техніки по цьому мосту. Одночасно вкрай ускладнилося сполучення між лівим та правим берегами Дніпра. Традиційно саме лівобережна Херсонщина була найбільшим постачальником овочів та фруктів не тільки для місцевого споживача, а для всієї України. Також останнім часом значна кількість товарів, а також паливо завозилося з Криму. Зараз ці процеси призупинені.

ЦІНИ ОДРАЗУ ПІДСКОЧИЛИ

Херсонка Наталія розповідає про ціни на ринку:

«Перший день життя без лівого берега.

Сьогодні о 10.00 ми їхали на ринок - картопля закінчилася. Зазвичай берем сітку 10 кг вистачає тижні на три. Ще з ранку вартість рів'єри за кіло була 8 грн, о 12.00 - 10 грн і її вже майже не було! Цукор о 10 ранку 50 - о 12.00 - 60 грн, яйця підскочили на 5 грн, за кавунами великі черги! - люди знову купують "про запас", бо по мосту вже нічого не привезуть.

Далі заправка. Ще о 10 ранку вирішили, що заправим машину, коли будемо повертатись з базару - на зворотному шляху довелося стояти більше години, щоб заправити машину газом. При нас закінчився бензин, і люди поїхали в пошуках пального по іншим заправкам Херсона...

Після лютого в кожної родини, на всякий випадок, є Н.З. і раз на 7 днів міняються запаси води у пластикових пляшечках, але стратегічний запас (на випадок довгого очікування поцілунку принца і порятунку принцеси) має бути. Бо вже навчені… Під час купівлі картоплі знову прилетіло, через хвилину вже весь базар знав - то в  селі біля літовища … Отак і живемо …

ЛЮДЕЙ БЕНТЕЖИТЬ НЕВИЗНАЧЕНІСТЬ

Херсонець Дмитро ділиться враженнями щодо настроїв людей:

«Бентежить невизначеність - ніхто не знає, коли станеться наступальна операція по визволенню міста... Це добре, коли порушують логістику ворога у постачанні зброї (ми цьому радіємо), але погано, що разом із цим порушується логістика постачання їжі і ліків до людей, яких у місті залишається від 150 до 200 тис. осіб, включаючи дітей (це лякає)! Отже, все впирається у час, а про нього нас вже стільки раз вводили в оману, що залишається одна невизначеність..., а там де є невизначеність дуже ймовірна паніка!

РАДІСТЬ ВІД ЗВІЛЬНЕННЯ ПЕРЕМОЖЕ СТРАХ

Херсонець Олег каже:

«Невідомість завжди лякає! Але інакше не вийде, я теж чудово розумію, що звільнять і Крим, а бої й артдуелі докотяться й до нас. Але радість від звільнення переможе страх. Смерть окупантів буде нагородою».

***

Насправді паніка – це завжди погано. Але запобігти їй погано виходить. Та й роспропаганда підкидає дрова до вогнища: мовляв, Україна позбавила Херсонщину продуктів та ліків. 

Але ж не втомлюємося наголошувати: не Україна розпочала війну, тому триває визволення окупованих територій. І це визволення триває військовим шляхом, тож можливі руйнування, жертви та інші пов’язані з війною речі.

Тримаймося! Херсонщину буде звільнено.

 

Приєднуйтеся до нас:

На Херсонщині окупанти знімали «кіно» для пропагандистських роликів

ЗСУ визволили Золоту Балку, що на Бериславщині

«Багато людей поховані у дворах своїх, у садах, городах»: що пережили звільнені села на Херсонщині

День 220. 1 жовтня. Що обговорюють херсонці у соцмережах