Автор: Марина Поліщук 30 Июля 2022 17:55

«Буду дискувати поле, бо ціни немає» - фермер окупованої Херсонщини про врожай кавунів, який нікуди подіти

«Буду дискувати поле, бо ціни немає» - фермер окупованої Херсонщини про врожай кавунів, який нікуди подіти

Фермери Херсонщини, які займаються вирощуванням кавунів, цьогоріч теж постраждали від окупації, як і всі аграрії південного регіону. Знамениті херсонські кавуни немає куди збувати - на місцевих ринках області торгівля йде в'яло, ймовірно, через нестачу грошей у населення. До того ж пошкоджені мости через Дніпро віднедавна перешкоджають торгівлі на правобережжі.

І також уже зафіксовані випадки викрадення російськими окупантами врожаю баштанних із полів Херсонщини. Гривна.UA нещодавно повідомляла про продаж смугастих «трофеїв» на ринках російського Краснодара.

Херсонські фермери зізнаються, що врожай, найімовірніше, доведеться дискувати, бо адекватної ціни на кавун на сьогодні немає. Зокрема, на оптовому ринку у Великих Копанях їм доводиться здавати кавуни за ціною 1-1,5 гривні.

У соцмережах нещодавно з'явилося відео, в якому один із місцевих фермерів на ім'я Олександр розповів, що врожай дівати нікуди. Чоловік показав своїх смугастиків на полі - середня маса кавуна 7-8 кг, але трапляються й по 10-12 кг.

«Кавунчик наш майже дозрів. Але ціни в нас немає, мабуть, будемо дискувати поле. На сьогоднішній день ціна з поля - 1 гривня за кілограм», - розповідає фермер.

Також він додає, що невеликими партіями кавуни беруть Крим і Донецька область, але в основному кавун не йде.

«Не знаю, що буду робить із врожаєм. На ринок у Копані возять, здають по 1-1,3 гривні, кому пощастить - 1,5 гривні за кг. Виростити проблем немає - є проблема продати», - підсумовує фермер.

У коментарях до відео українці пишуть, які ціни на кавуни сьогодні в різних регіонах України - від 20 грн у Чернівцях до 45 грн за кг у Києві. А ще дуже просять фермера не поспішати дискувати поле, а почекати ЗСУ й пригостити наших мужніх воїнів.

До речі, у тих же коментарях розповідають і про продаж херсонських кавунів у Криму. Перекупники їдуть у Великі Копані, беруть кавуни, як каже Олександр, за ціною 1-1,3 гривні, а в Криму продають в рази дорожче! По суті, це та ж сама крадіжка врожаю.

«До нас у Крим возять кавуни з Копанів. Наразі відпочивальників побільшало, і кавуни подорожчали. Вони їх продавали по 16 руб/кг, а тепер продають по 20 руб/кг! Перекупники. Коли ми запитуємо, чому так дорого, то вони кажуть, що далеко їхати (350 км до Великих Копанів) і дорога вся розбита», - написав один із глядачів під відео Олександра.

За словами фахівця зі зберігання плодоовочевої продукції Павла Булгакова, минулого року, щоб виростити гектар кавунів або динь на Херсонщині, необхідно було витратити близько 3000 доларів, пише «Суспільне».

«Все, що вони вклали в це діло, ото вони і втрачають. Хтось втрачає на гектарі-півтора, хтось втрачає на 10-15 гектарах. У залежності від технології вирощування, витрати на те, щоб виростити кавуни або дині, приблизно в різних регіонах складають від 1,5 тисячі доларів до 5 тисяч доларів», - розповів Павло Булгаков.

За його словами, цьогорічний врожай кавунів мав бути не найбільшим, але гарним. Це підтверджують і херсонці.

«Кавунів і динь на ринку дуже багато. Коштують 5-6 гривень. Ціна дещо завелика. Минулого року вже в цьому місяці вони коштували десь три гривні. Але все одно люди беруть, купують», - каже херсонка.

Приєднуйтеся до нас:

Путіна більше цікавлять Херсон та Запоріжжя, ніж Луганська область – Інститут вивчення війни

ЗСУ продовжують просування на херсонському напрямку - ОК «Південь»

Військовий облік для жінок, вищі зарплати, пенсії та ЄСВ: зміни з 1 жовтня

Росіяни обстрілюють гуманітарні колони та ускладнюють проїзд на окуповані території