Архив
 

последние номера

Издания:
Гривна
Субботний Выпуск
Все издания

 
Поиск | расширенный поиск

точное совпадение



Архив / 2010 / Гривна / № 25 / Увага: в лісах області надзвичайно небезпечна ситуація!
архив: 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | Все года

Увага: в лісах області надзвичайно небезпечна ситуація!

Анастасія СОСНА // Гривна № 25 (806) 17.06.2010 (стр. 7)


Про це на прес-конференції попередив виконуючий обов’язки начальника Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Тищенко

З початком спекотних літніх днів в Херсонській області встановлено найвищий – 5-й – клас пожежної небезпеки.

Станом на 11 червня поточного року в лісових масивах підприємств сталася 31 лісова пожежа, в порівнянні з відповідним періодом
2009 року кількість випадків зменшилася більш ніж у 3 рази. Левова част­ка пожеж сталася в лісових масивах Цюрупинського підприємства.

Для своєчасного виявлення пожеж у лісгоспах ведеться спостереження з 23 веж, наземне патрулювання лісовою охороною згідно із затвердженими маршрутами та авіапатрулювання. «Слідкування з гелікоптера дозволяє виявляти не тільки пожежі, а й порушників. На борту гелікоптера МІ-2 знаходиться льотчик-спостерігач авіабази та 2 бійця з оприскувачами та граблями. У разі необхідності екіпаж самотужки в змозі загасити пожежу або викликати наряд машин. У цьому році на авіапатрулювання виділено 240 годин польоту (це на 60 годин менше, ніж у 2009 році), година польоту коштує трохи більше 2000 гривень», – розповідає Віктор Тищенко. За період з 1 травня «лісова охорона» налітала 25 годин і виявила одну пожежу.

Виконуючий обов’язки начальника Херсонського обласного управ­ління лісового та мисливського господарства нагадав, що основна причина лісових пожеж – недбалість людини, необережне поводження з вогнем у лісі. До речі, штраф для фізичних осіб за порушення вимог пожежної безпеки взагалі смішний: за сотні гектарів згорілого лісу сума штрафу коливається від 17 до 34 гривень. За словами Віктора Тищенка, за 5 місяців поточного року проведено 317 рейдів і виявлено 19 порушників, перекрито 236 позапланових доріг для в’їзду в лісові масиви транспортних засобів. Проте шлагбауми-перекриття радше символічні, розраховані на сумління та вихованість громадянина, адже хитку конструкцію можна з легкістю порушити.

о проекте | гостевая книга | контакт