Чутки є. Грипу нема
Вікторія ЛіНЬКО // Гривна-СВ № 51 (214) 16.12.2005 (стр. 2)
У Скадовську блискавично поширилися чутки про масову загибель пернатих на узбережжі Джарилгацької затоки через невідоме захворювання. Проте факти про пташиний грип при перевірці не підтвердилися
На обох пляжах міста людно навіть узимку – користуючись гарною погодою, прогулюються мами з малятами, ведуться будівельні та упоряджувальні роботи у розважальних закладах. На запитання, чи не бачили будівельники птахів, які помирають на льоту, жоден не відповів позитивно. І дійсно: ворони, чайки та горобці напрочуд життєрадісні й діловиті – шукають на узбережжі, чим би поживитися. На східному пляжі з’явились лебеді, які зазвичай зимують у затоці. Також немає офіційних даних про захворювання у районі свійських птахів. Не підтвердив чуток про захворювання курей та качок і головний лікар Скадовського територіального медичного об’єднання Віктор Турик. Він упевнений, що про падіж домашніх птахів у приватних обійстях скадовчани відразу повідомили б санепідемстанцію та місцеві органи влади. Адже уряд пообіцяв грошову компенсацію за збитки, завдані пташиним грипом. Крім того, головний лікар ТМО вважає малоймовірною загрозу для життя від цього захворювання – найбільше слід боятися грипу звичайного. Він порадив зайнятися профілактичними заходами: вести здоровий спосіб життя, дотримуватись температурного режиму в закладах освіти, держустановах і квартирах та використовувати для профілактики народні методи – вживати у їжу часник, цибулю, чаї з цілющих трав, зробити щеплення проти грипу. «Ми стоїмо на порозі епідемії звичайного грипу, – сказав Віктор Турик. – Треба пам’ятати про це і піднімати опірність організму респіраторним хворобам».
Тим часом на Центральному ринку міста попит на курятину не впав, як не знизилась і ціна на неї. А в обійстях господині про всяк випадок починають вирізати гусей, качок та курей, остерігаючись, що несподіваний спалах інфекції призведе до значних збитків, і м’ясо напередодні новорічних та різдвяних свят доведеться купувати на базарі.
|