Пятница, 27 Апрель 2018 13:37

Коли Лайм – не цитрус, а хвороба

Автор  Олеся ЛУНІНА

Ми знаємо, що навесні, коли зеленіє трава, треба бути обережними й людині, й тварині, бо в зелені ховаються небезпечні кліщі. Вони не тільки впиваються глибоко в шкіру, а й можуть переносити енцефаліт. Та, виявляється, кліщі можуть наділити людей і тварин не однією небезпечною інфекційною хворобою. Ці кровососи переносять хворобу Лайма (системний кліщовий бореліоз). І це не тільки ураження шкіри, а й нервової системи, опорно-рухового апарату та серця.

Захворювання проявляється різними симптомами. Інфекція зі слиною паразита проникає у верхню частину шкіри, надалі на тілі виникає мігруюча пляма у вигляді кільця з червоним обідком «бичаче око». Також у людини можуть бути лихоманка, біль головний, у м’язах
і суглобах. Температура тіла найчастіше досягає аж 400С. Початкові симптоми хвороби проявляються через три дні після моменту укусу та схожі на симптоми грипу.

Тому, радять медики, в разі укусу кліща уже наступного дня необхідно обов’язково звернутися в лікарню.

За інформацією Головного управління Держпрод-споживслужби в Херсонській області, такі випадки захворюваності вже є в регіонах. За офіційними даними, в 2016 році в Києві захворіли 137 осіб. Особливо високий ризик зараження хворобою Лайма навесні та влітку. Кліщі можуть потрапити в дім із букетом квітів, собаками та іншими свійськими тваринами. «На Херсонщині випадків захворюваності на таку інфекцію не виявляли», – кажуть фахівці та все ж попереджають, що треба бути обачними.

До речі, прийшов час, коли треба остерігатися й змій. 19 квітня в селі Нова Збур’ївка Голопристанського району на березі річки 59-річний чоловік наступив на змію, а та хапнула його за ногу. Після надання медичної допомоги постраждалий відмовився від госпіталізації. Про це повідомляє облцентр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Ваша оценка. Тема раскрыта на
(1 Голосовать)
 

Лента

Фоторепортаж