Четверг, 03 Май 2018 14:46

Капець котам…

Автор  Ольга ЛЯШОК

25 квітня в Одесі вперше за роки незалежності спробували провести сесію міськради українською мовою

Та експеримент вийшов невдалим, свідчать місцеві журналісти. Мер Одеси Геннадій Труханов почав сесію українською, він і депутати спілкувалися переважно державною співучою – перші півгодини. А потім знову повернулися до російської, звичної для більшості одеситів. Українською озвучували лише пункти порядку денного – а власне спроба такого «мовного експерименту» була пов’язана з проектом одного з рішень сесії. Так, у змінах до регламенту вказували, що мовою сесії є українська, проте нарівні з нею можуть використовувати російську та інші мови.

Серед питань, які розглядали одеські депутати, йшлося й про… кастрацію вуличних котів. Відомо, що боротьба з безпритульними тваринами – проблема дуже актуальна, для Херсона також. Та в більшості випадків мова йде про собак, а от одесити пішли ще далі – бо чисельність собак у них «регулюють муніципальні служби за підтримки німецького товариства захисту тварин». А бродячі коти, аргументували депутати, є розповсюджувачами хвороб і безконтрольно розмножуються. Раніше масову стерилізацію кішок у Одесі здійснювали в рамках благодійних кампаній, організованих також із ініціативи та за кошти Німецького союзу захисту тварин. Так, за три місяці 2017 року міські ветклініки прооперували понад 5 тисяч котів. А тепер стерилізацією тварин займуться приватні ветклініки, кастрація кожної тварини стане бюджету в 550 гривень. Поки що Одеська міськрада виділила на це 500 тисяч гривень. Причому спочатку департамент екології пропонував профінансувати програму на 900 тисяч, але бюджетна комісія погодила лише півмільйона – по 125 тисяч на район. За ці гроші ветеринари будуть не тільки стерилізувати тварин, а й прищеплювати їх від сказу, забезпечувати післяопераційний догляд і позначати прооперованих татуюванням на вусі.

А спробуй-но потім роздивитися, подряпав тебе кіт із татуюванням чи без нього! Це навіть крутіше, ніж херсонські свори чіпованих собак. Їх стерилізація, до речі, обходиться куди дорожче – останні пропозиції від харківського «Зооконтролю» сягають 1700–1800 гривень. Міське КП «Гарантія» просить за особину менше, але скільки конкретно отримали бюджетних грошей на стерилізацію в цьому році, керівник Ігор Семенчев говорити не захотів.

Утім, головне, що кошти з бюджету виділені – псу чи то коту під хвіст.

И возвращаясь к началу статьи, отметим: настолько ли важно, на каком именно языке голосовали за расходы бюджета, которые, по большому счёту, невозможно проверить? Главное – чтобы результат горожане оценили «в натуре» – не отсутствие денег на насущные проблемы Херсона или Одессы, а отсутствие беспризорных животных на улицах городов…

Ваша оценка. Тема раскрыта на
(1 Голосовать)
 

Лента

Фоторепортаж