Среда, 13 Июнь 2018 13:22

Херсонщина вражає Україну: мешканець Григорівки назбирав старовинних артефактів на цілий музей!

Житель Херсонщини, мешканець Григорівки Чаплинського району Павло Робак назбирав цінностей, вік яких сягає 5 тисяч років та перетворив своє обійстя на інтерактивний музей. Від кам’яних наконечників до козацької зброї - в цьому музеї все можна не тільки побачити, але й помацати, повідомляє "ТСН Україна".

На гаражі господаря - копія давньої карти Геродота. На ній позначено нинішнє село Григорівка. На погрібі – перелік усіх народів, що жили на півдні сучасної України. Поруч ще стилізований курган зі скіфською бабою.

Але найцікавіше в прибудові до гаражу. Там артефакти від ери неоліту до ХХ століття. Тут мідні прикраси, кам’яні наконечники, козацькі хрести та ікони, татарські пряжки і радянська зброя. А ще безліч інших стародавніх речей. Про кожну свою знахідку Павло знає усе. Бо перечитав усі відомі книжки з археології.

Подивитися на старовинні штучки приходять односельці та туристи. Усі речі тут можна брати в руки і роздивлятися зблизька. Чимало своїх знахідок Павло обміняв. А деякі крупні експонати навіть купив, аби музей був цікавішим.
Усі експонати Павло знайшов на полях Присивашшя. Каже, що його хобі цілком законне.
«Йдеш і бачиш черепки лежать посуди глиняної – це перша ознака, що було якесь чи поселення, чи щось було», - каже Павло.
У селі спеціально для колекції Павла вирішили зробити краєзнавчий музей. Чоловік готує для музею частину своїх знахідок, та закликає односельчан приносити і свої старі речі, що зберігаються на горищах та по сараях. Бо усе це - історія.

Раніше "Гривна" писала про те, что скадовський учень Владислав Богдановський створив у себе вдома музей. Для цього відведена ціла кімната де зібрані предмети побуту, жіночі прикраси та елементи зброї скіфського періоду, експонати козацтва або періоду революції 1917 року, зразки озброєння війни в Афганістані. Окреме місце в музеї займає експозиція, присвячена Другій світовій війні.

Ваша оценка. Тема раскрыта на
(0 голосов)
 

Лента

Фоторепортаж