Четверг, 21 Июнь 2018 18:35

Херсонці, маєте автопричеп, не працюєте? Субсидію можете не отримати!

Автор  Альона ГРЕБЕНЮК

Як повідомляла «Гривна», з 1 травня цього року змінено правила призначення субсидій. І умови отримання держдопомоги зробили більш жорсткими. Тож, багато хто зрозумів, що субсидія йому більше не «світить».

Та не треба поспішати робити висновки: кожний випадок індивідуальний, і всі неоднозначні ситуації при призначенні субсидії розглядає комісія, тепер - за умов обстеження житла.

У свою чергу Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів наголошує, що в суспільстві з’явилося чимало міфів навколо програми субсидій, повідомляється в листі до редакції «Гривни». Тож, спеціалісти взялися розвінчати найбільш розповсюджені міфи.

МІФ № 1. У нових нормах призначення субсидії прописано, що субсидія не призначається, якщо у члена домогосподарства є транспортний засіб не старше 5 років (крім мопеда). Попри те, це не категорично, і питання призначення субсидії може бути розглянуте на комісії. А рішення приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

Запитання: кажуть, що транспортний причіп віком менше 5 років за 4 тисяч гривень позбавляє права на субсидію?

Відповідь: насправді, на субсидію впливає не сам факт наявності транспортного причепа, а його вартість. Адже він може коштувати як 4 тисячі, так і 154 тисячі гривень для вантажного автомобілю, наприклад. Тому власникам таких транспортних засобів варто звертатися на комісію з питань призначення житлових субсидій, надавати відповідні документи про вартість купленого причепа.

МІФ № 2. За новими правилами, безробітним українцям працездатного віку (починаючи з 18 років), які не платять єдиний соціальний внесок, або їх середньомісячний сукупний дохід нижче мінімальної зарплати (зараз 3723 гривні) для збереження субсидій потрібно стати на облік в центр зайнятості. Інакше субсидії не буде. Попри те, як пояснюють спеціалісти, є нюанси.

Безробітні й надалі можуть отримати від держави допомогу в сплаті комунальних послуг. Для тих, хто не стоїть на обліку в центрі зайнятості, запропоновано два варіанти:

- чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном чи в тіньовому секторі економіки та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду;

- або органи соцзахисту «автоматом» рахуватимуть таким людям працездатного віку в дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762х3). Плюс при цьому необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний: 819х3=2457 гривень.

До речі, таким людям спочатку треба звернутися до Пенсійного фонду і сплатити ЄСВ, а потім йти за субсидією. До того ж, органи соцзахисту за умов призначення субсидії щомісяця будуть робити запити до Пенсійного фонду. І якщо безробітний хоч в одному місяці не сплатить ЄСВ, то рішенням комісії домогосподарство позбавлять всіє суми призначеної субсидії з 1 травня 2018 року.

МІФ № 3. Запитання: наявність у власності кількох квартир впливає на отримання допомоги?

Відповідь: наявність двох житлових приміщень не впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно.

Якщо сім’я придбала квартиру в кредит, то при визначені її права на субсидію враховується не тільки вартість всієї покупки, але й сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тисяч гривень, субсидія може бути призначена за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

МІФ № 4. Отримання медичних послуг. Якщо людина оплатила операцію і сума перевищує 50 тисяч гривень – це не позбавляє її права на субсидію.

МІФ № 5. Запитання: кажуть, у субсидії відмовляють особам, які перебували за кордоном більш ніж 60 днів?

Відповідь: насправді, «усна» відмова працівника управління соцзахисту населення є незаконною. Згідно із законом «Про звернення громадян» орган соцзахисту зобов’язаний оформити заяву і декларацію і лише після розгляду документів офіційно (письмово) повідомити заявника – виходить чи не виходить йому субсидія.

Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти в субсидії, якщо людина:

- отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини;

- перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні;

- декларує в Україні доходи і сплачує єдиний соціальний внесок.

До останнього випадку відносять заробітчан, які мають право задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ і на основі цього отримати субсидію. питання на комісії розглядатися за на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

Ваша оценка. Тема раскрыта на
(0 голосов)
 

Лента

Фоторепортаж