Кіно – в маси!
Наталя ШТУГЛИНЕЦЬ // Гривна-СВ № 12 (279) 16.03.2007 (стр. 5)
14 лютого у Херсоні стартувала програма «Старые фильмы о главном», яка проходить на благодійній основі у ККЗ «Ювілейний»
В обласну державну адміністрацію надійшов лист з проханням відновити безкоштовний показ фільмів, як це було раніше у кінотеатрі «Трудові резерви».
Тривалий час шукали спонсора, але, на жаль, ніхто так і не виявив бажання допомогти. Тому програму частково фінансує державний бюджет й частково – Херсонське обласне підприємство «Кіновідеопрокат», яке ще з початку 1990-х років займається розповсюдженням широкоекранного кіно на території області. Саме воно і виступило головним організатором процесу.
Довго точилися суперечки, в які дні й о котрій годині транслювати стрічки. Та зрештою вирішили залишити, як колись: середа, 12-та година. Тільки тепер сеанси йтимуть у кіноконцертному залі «Ювілейний» через те, що у кінотеатрі «Трудові резерви» немає належних умов, а кіноцентр «Ілюзіон» вміщує лише 50 глядачів. Хоча заходи аналогічного спрямування в останньому проходять у вихідні, але за гроші, хоча й дуже невеликі.
До уваги публіки у «Ювілейному» пропонують шедеври не тільки радянської, а й зразки світової класики кінематографу, що мають на меті залучити якомога ширшу аудиторію до відвідування кінотеатрів. Акція розпочалася 14 лютого з фільму «Подари мне лунный свет». Складена вже програма на березень: глядачів чекають стрічки «Загадка Кальмана», «Ночные красавицы», «Молодая Екатерина». До речі, афішу з розкладом показу фільмів можна знайти в кожному номері газети «Гривна». Але організатори заходу відзначають, що готові прислухатися до побажань херсонців. Для цього слід підійти до представника показу фільмів перед початком сеансу і висловити свої побажання.
Відвідуваність сеансів поки що мала, але аудиторія все ж збільшується. Якщо з початку було приблизно 100 глядачів, то під кінець місяця – вже близько 160 осіб. Самі ж працівники сподіваються, що подібні заходи будуть сприяти відвідуванню кінотеатрів молоддю та її знайомству з кінокласикою.
Дійсно, підлітки ходять у кінотеатри, але переважно на розрекламовані трилери й мелодрами. Тому мало віриться у те, що їх зацікавить репертуар заходу. Але якщо й виникне бажання, то час сеансів зовсім непідходящий. Тож такий культурний відпочинок, швидше за все, розрахований на пенсіонерів і людей, які мають багато вільного часу.
|