Архив
 

последние номера

Издания:
Гривна
Субботний Выпуск
Все издания

 
Поиск | расширенный поиск

точное совпадение



Архив / 2008 / Гривна-СВ / № 20 / Громадянське суспільство в Херсоні? Так, якщо…
архив: 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | Все года

Громадянське суспільство в Херсоні? Так, якщо…

Ганна ПАРФЬОНОВА,, голова громадської організації «Розвиток» // Гривна-СВ № 20 (339) 09.05.2008 (стр. 3)


Що таке громадянське суспільство, для чого воно, більшість мешканців міст і сіл України, деморалізованих безглуздим «розвитком» країни за роки незалежності, мабуть, і не замислювалися. Але європейські країни, рівня життя яких ми так прагнемо досягти, побудували свої правові держави і квітучу економіку багато в чому завдяки розбудові громадянського суспільства.

Що ж таке громадянське суспільство? Це суспільство, яке здатне до ефективної самоорганізації задля вирішення завдань свого позитивного розвитку. Головними цінностями такого суспільства є права людини в найширшому їх розумінні та правова держава, яка їх забезпечує. Головними здобутками розвинутого громадянського суспільства в демо-кратичних країнах є формування со-ціуму, де присутня активна людська солідарність і в якому забезпечені високі стандарти життя. Характерними рисами громадянського суспільства в розвинутих демократичних країнах є наявність різноманітних громадських об’єднань, які виступають ініціаторами вирішення суспільних проблем. Ці об’єднання активно підтримують місцева спільнота, влада, бізнес.

Що можна сказати про розвиток громадянського суспільства в Херсоні та що можна зробити для його ефективної розбудови? Відповіді на ці питання шукали учасники конференції «Розвиток громадянського суспільства на місцевому рівні», яка відбулася в обласному центрі 23 квітня за ініціативи Херсонської міської громадської організації «Розвиток» та Суворовської районної ради. У конференції взяли участь представники відомих громадських організацій міста, органів місцевого самоврядування, бізнесу, студентства, ЗМІ, депутати міського і районного рівнів.

На конференції було прийнято звернення до громадськості, влади, бізнесу, представників науки, ЗМІ із закликом до відповідальних та конструктивних дій, направлених на сприяння розвитку міста, як основи добробуту громади і громадянського суспільства як запоруки соціального миру, стабільності та консенсусу міських еліт і громади щодо бачення головних складових суспільного блага і суспільного розвитку. Бажаючі можуть ознайомитися з текстом звернення на сайті «Херсон. Громада. Ініціатива»: www.hgi.org.uaОтже, конференція відбулася. Якщо її пропозиції не залишаться лише побажаннями, тоді можна буде говорити про те, що розвиток громадянського суспільства в Херсоні починає набирати обертів. Для чого? Для того, щоб ми краще розуміли, куди йдемо, і щоб у нашому місті краще жилося сучасним і майбутнім поколінням херсонців.

о проекте | гостевая книга | контакт