Пятница, 05 Май 2017 11:39

Вуличний «реванш» в Одесі не вдався

Одеська міськрада 26 квітня скасувала декомунізацію 56 вулиць, проведену колишнім губернатором Міхеілом Саакашвілі.

На розгляд депутатів це питання виніс один із найближчих соратників мера Одеси Геннадія Труханова голова промерської фракції Олег Бриндак. Зокрема в Одесу «повернулися» вулиці 25-ї Чапаєвської дивізії, вулиця й провулок Бабушкіна, вулиці Гайдара, Бєлінського, Бадаєва, Терешкової, проспект Маршала Жукова та інші.

У травні минулого року відповідно до закону про декомунізацію Саакашвілі своїм розпорядженням надав нові назви приблизно 300 вулицям, проспектам і провулкам Одеси та населених пунктів Одеської області. Такі дії Саакашвілі викликали неоднозначну реакцію з боку одеситів, а також депутатів міськради. Після цього міськрада вирішила повторно перейменувати вулиці, а історико-топонімічна комісія Одеської міськ-ради запропонувала на розгляд городян інші назви. Однак провести громадські слухання з цього питання не вдалося через протидію активістів ряду правих організацій. У підсумку міськрада розмістила на своєму сайті опитування щодо перейменування вулиць, у якому взяли участь близько 5 тисяч одеситів. 75% опитаних висловилися за збереження назв вулиць, які вони носили до травня 2016 року.

Голова Інституту нацпам’яті Володимир Вятрович попередив мера Одеси Геннадія Труханова, що за повернення старих назв вулицям його можуть притягти до кримінальної відповідальності, якщо він підпише це рішення міськради. 28 квітня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Труханов накладе вето на скандальне рішення. «Провели з Ігорем Райніним (глава Адміністрації Президента. – Прим. ред.) зустріч із мером Одеси. Добре, аргументовано поговорили. Мер прийняв рішення накласти вето на одіозне рішення ради», – повідомив Аваков.

А тим часом Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження по факту перейменування Одеською міськрадою вулиць. Справа відкрита за статтею «Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністич-ного, націонал-соціалістичного та нацистського тоталітарних режимів».

Ваша оценка. Тема раскрыта на
(0 голосов)

Фоторепортаж