Пятница, 05 Май 2017 11:40

У комп’ютерах українців – шпигуни

Федеральна служба безпеки Росії могла отримувати дані з України завдяки програмному забезпеченню «Стахановець», яке виявили в 8 компаніях, зокремав «Укргазвидобуванні».

Про це за-явив начальник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

За його словами, це програмне забезпечення містить засоби негласного контролю та зняття ін-формації, про які власники-клієнти могли й не знати. За даними СБУ, приблизно 300 компаній на терито-рії України на сьогодні використовують таке програмне забезпечення. Ще з 2016 року використання цього програмного продукту заборонено, бо його визнали спеціальним технічним засобом. «У рамках кримінального провадження СБУ задокументовано, що компанія-розробник цього програмного продукту співпрацює з ФСБ Російської Федерації», – сказав Ткачук.

«У чому найбільший ризик? У тому, що розробники цього продукту не повідомляють про всі функції, які є в цьому продукті. Насправді, він дозволяє без відома власника техніки – клієнта, який придбав цей продукт, – контролювати віддалено все те, що обробляється на комп’ютері. Тобто всі документи, вся інформація, яка використовується в такому комп’ютері, може бути отримана й завантажена на сервери, які розташовані на території РФ. Крім того, ця програма дозволяє віддалено вмикати мікрофони, відеокаме-ри, наявні у відповідних комп’ютерах, і здійснювати без відома власника повний контроль у приміщенні, де знаходиться такий комп’ютер», – заявив Ткачук.  

«За нашою інформацією, представники компанії-розробника програми “Стахановець” зараз намагається зробити ребрендінг і запустити цю програму на ринок під новими назвами. Ми закликаємо всіх підприємців відмовитися від використання цього продукту, звернутися за консультацією до СБУ. Телефонуйте – ми надамо вам допомогу», – додав Ткачук.

Ваша оценка. Тема раскрыта на
(0 голосов)

Фоторепортаж