Четверг, 20 Апрель 2017 13:44

Новий законопроект про свята: 8 березня та 9 травня – робочі дні

Інститут національної пам’яті підготував нову редакцію законопроекту «Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні».

У ній врахували пропозиції, отримані впродовж місяця від населення, громадських об’єднань, партійних, профспілкових організацій і державних установ.

Загалом упродовж місяця на-дійшло 672 звернення, повідомляє Інститут національної пам’яті. За результатами обговорення документ доповнили новою категорією – «Міжнародні дні». В неї серед інших свят включили 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) і 1 травня – День праці (буде вихідним). 8 травня планують зробити вихідним як День пам’яті та примирення. 9 травня буде святковим, але робочим днем.

«Оскільки українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) й День сім’ї (друга п’ятниця вересня) як вихідні святкові, то цю пропозицію знято з календаря», – повідомляє сайт інституту.

При цьому в законопроект за побажаннями громадян додали День Святої Трійці. За новою редакцією, другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним. До списку традиційних свят інститут пропонує додати Різдво Христове за григоріанським календарем (25 грудня). Однак день пропонують залишити робочим.

Вихідний хочуть не переносити на понеділок, якщо свято припаде на суботу або неділю (крім Різдва за юліанським календарем, 7 січня).

День Державного Прапора України відзначатимуть 4 вересня (саме цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України в 1991 році).

Законопроектом також упорядкували скорботні дні, запропонувавши День пам’яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох. Тоді за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів – в’язнів Соловецького табору особливого призначення.

Усі пропозиції обговорили екс-перти. Інститут уже підготував нову редакцію законопроекту та відповідний пакет документів на подання для погодження в Міністерство культури.

Ваша оценка. Тема раскрыта на
(0 голосов)
Другие материалы в этой категории: « Про вовка промовка «Євробачення» – без Росії »

Фоторепортаж